Räpina Rahvalehe veergudel ja Noorteveebis on taas uus „Kuula, mis noor kõneleb“ intervjuu. Räpina valla noorsootöötaja Sille Rebane intervjueeris Maarja-Lille, kes armastab vabal ajal raamatuid lugeda, reisida ning jõusaalis käia. Oma energiat ja suurimat tuge saab ta perekonnalt, kes on tema jaoks alati telefonikõne kaugusel olemas ja väärt nõu andmas juhul, kui eluteele jääb raskeid hetki.
Sille Rebane: Maarja-Lill, palun tutvusta ennast – kes sa oled, kui vana sa oled, kust sa pärit oled?
Maarja-Lill Mahlakas: Olen 22-aastane lihtne maalaps Tallinnas ülikoolis õppimas. Pärit olen armsast Ruusa külast, Räpina vallas. Väike armas koduküla, kuhu alati rõõmuga tagasi tulen.
- R: Milline on olnud sinu senine haridustee?
M-L. Mahlakas: Kooliteed alustasin Viluste Põhikoolis. Seal veedetud aega meenutan alati heldimusega. Kool, õpetajad ja mälestused on nii vahvad. Edasi jätkasin haridusteed Põlva Gümnaasiumis. Kuna varasemalt käisin tõesti väikeses koolis, siis olid muutused suured, kuid peagi harjusin ning minu ümber tekkis palju toredaid inimesi. Põlvast liikusin edasi Tallinna Tehnikakõrgkooli kinnisvara korrashoiu erialale õppima ning hetkel on käsil kolmas aasta.
- R: Miks sa just selle eriala valisid? Räägi lähemalt, miks otsustasid kinnisvara korrashoiu eriala kasuks?
M-L. Mahlakas: Kuna gümnaasiumi viimasel aastal oli koroonakriis, siis oli segadust palju. Tegelikult ei teadnud ma absoluutselt, mida edasi sooviksin teha. Kuna välismaale tööle samuti pandeemia tõttu minna ei saanud, siis otsustasin, et jätkan õpinguid. Olen alati olnud väga loominguline inimene, kuid mulle meeldivad väga ka kinnisvara, hooned, arhitektuur jms. Kinnisvarahaldus on valdkond, kus kõige sellega on võimalik tegeleda ning näha ka erinevaid varjukülgi – palju probleemide lahendamisi ja suhtlust inimestega.
Hetkel olen kinnisvarahalduri praktikant kinnisvaraarendusettevõttes, mis tegutseb Tallinnas ja Harjumaal.
- R: Räägi natukene oma tööst? Mida see endast kujutab?
M-L. Mahlakas: Kinnisvarahaldurina suhtlen üürnike ja erinevate alltöövõtjatega. Halduse eesmärk on säilitada/taastada hoone või krundi väljanägemist ning veenduda, et kõik oleks nõuetele vastav.
- R: Tean, et kuulusid noorteorganisatsiooni Kodutütred. Kas selleks olemine ka andis edasised väljavaated eluteele ja erialavalikul?
M-L. Mahlakas: Kodutütardega liitusin võrreldes eakaaslastega tunduvalt hiljem, seega veidi kahetsen, et varem nendeni ei jõudnud. Organisatsioonis oldud aastate jooksul olen tutvunud erinevate inimestega, õppinud enda riigi ning selle ajaloo kohta, saanud kogemusi metsalaagritest ja rännakutelt. Samuti olen käinud ka Eestist väljaspool rahvusvahelistes laagrites, kus kindlasti tähtsaim osa on olnud sotsiaalne pool ning inglise keele praktiseerimise võimalus. Ei saa öelda, et organisatsioon on otseselt mõjutanud minu erialavalikut, kuid kindlasti on minu silmaring laiem, muutnud nii füüsiliselt kui ka vaimselt tugevamaks ning distsiplineerinud mind.
- R: Millega sa vabal ajal veel tegeled ? On sul hobisid?
M-L. Mahlakas: Varasemalt tegelesin kõikvõimalike hobidega, kuid kuna töö tõttu on aega vähem, siis hetkel olen piirdunud jõusaalis käimise ja raamatute lugemisega. Jalutan palju õues ning naudin sõprade või täiesti uute inimeste seltskonda. Armastan väga ka reisimist.
- R: Kas sa hoiad ennast kursis kodukoha tegemistega? Kui jah, siis kuidas?
M-L. Mahlakas: Kodukoha tegemistega hoian end kursis seal käies. Samuti elavad seal minu lähedased ning sõbrad, kes ikka räägivad, kuidas seal elu on ning millised on plaanid edaspidiseks.
- R: Kes on sinu suurim(ad) toetaja(jad), kes elab alati sinu tegemistele kaasa?
M-L. Mahlakas: Minu pere ning lähedasemad sõbrad on minu suurimad toetajad. Rasketel hetkedel, kus tõesti tunnen, et projekt edasi ei liigu või ei suuda seda lõpetada, siis nemad on need inimesed, kes mulle jõudu annavad või asja lõpetama suunavad. Olen neile alati tänulik. Mida vanemaks ma saan, seda rohkem tuleb hetki, kus ma neile ka päriselt tänu avaldan. Kui tunnen, et tahan vanematega rääkida, siis võtan telefoni ja helistan. Kui tunnen, et tahan oma sõbrannat näha, siis lepin kokku kohtumise. Kui tunnen, et soovin oma õde ja vendi kallistada, siis teen seda. Elu on piisavalt lühike, et sellised mõtted homsesse lükata.
- R: Mida sa soovitad endast noorematele? Äkki ütled mõne mõttetera, tarkusetera eakaaslastele, mis aitab sinul elus edasi minna?
M-L. Mahlakas: Näe ning otsi võimalusi, mis aitaksid silmaringi laiendada ja oskusi paremaks muuta ning haara neist kinni. Kooliajal on palju võimalusi käia ja kohtuda erinevate inimestega ning näha huvitavaid paiku. Kõike seda soodsalt või hoopiski tasuta. Tihtipeale ei saa me teha suuri rahalisi väljaminekuid, kuid on võimalik leida alternatiive – tegevused, millest saame kasulikke teadmisi, mälestusi või vahvaid tutvuseid ja kontakte. Ole õnnelik nende asjade ja võimaluste üle, mis on Sul olemas ning keskendu pigem enda lähedastele ja haridusele. Loe raamatuid, tegele hobidega, mis on hingelähedased ja Sind arendavad. Suhtle endast targemate inimestega ning soovi püüelda edasi ja kõrgemale. Palju edu Sulle, kes Sa seda loed.