Kuula, mis noor kõneleb!

Räpina Rahvalehe ja Räpina Noorteveebi värske rubriik „Kuula, mis noor kõneleb!“ jätkab ka aprillikuus. Rubriigi eesmärk on tutvustada Räpina valla noori ja uurida, millega nad tegelevad, millest üks Räpina valla noor inimene unistab. Seekordse intervjuu viis läbi Veriora noorsootöötaja Mirjam Ojasaar.

Aprillikuus intervjueeritav huvitav noor inimene elab Verioral. Karl-Kristjan Ilus õpib Viluste Põhikoolis. Ta on väga kohusetundlik, teistega arvestav, südamlik, abivalmis ja sportlik noormees. Pigem tegude inimene kui jutumees. Järgnevalt saame teada, millega Karl-Kristjan tegeleb, millest unistab ja missugused on tema tulevikuplaanid.

Mirjam Ojasaar: Kuidas Sul läheb kooli lõpetamisega, arvestades praegust keerulist olukorda riigis?
Karl-Kristjan Ilus: Saab hakkama. Väga palju vaeva peab nägema iseõppimisega. Koolis oli hea õpetaja käest küsida, kui midagi arusaamatuks jäi. Distantsõppel on kindlasti oma tagajärg laias plaanis, mingid lüngad jäävad kindlasti sisse.

M. O.: Millest tunned enim puudust koroonaajal ja distantsõppel viibides?
K.-K. Ilus: Kõige rohkem tunnen puudust sõpradest, koolist, noortekast ja trennidest. Hetkel on kõik võimalused piiratud, spordisaalid suletud jne. Mina käin ise Veriora järve ääres korvpalli mängimas, sest sporti meeldib mulle teha. Lisaks tunnen veel puudust ka laagritest.

M. O.: Millised on Sinu hobid, millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?
K.-K. Ilus: Käin korvpallis, võrkpallis, orienteerumas, vibutrennis. Mulle meeldib osaleda näiteringis, rahvatantsus. Kuulun ka noorteühendusse ELO. Lisaks olen ka noorkotkas – eriti huvitavad on välilaagrid ja rännakud.
Rännaku pikkus on igal rännakul erinev. Kõndimine on koos varustusega ja tuleb läbida erinevaid kontrollpunkte. Rajal tuleb toituda oma kaasavõetud toidust. Meeskonnad on meil neljaliikmelised.
Võimalusel teenin endale ka taskuraha – oma raha on ikka oma. Sellega seoses on toredad ka malevad. Malev on lahe ja kogemuste rikas koht.

M. O.: Kuhu kooli plaanid minna pärast Viluste Põhikooli lõpetamist?
K.-K. Ilus: Mõtteid on palju, proovin mitmesse kooli. Arvatavasti soovin minna Nõo Reaalgümnaasiumisse.

M. O.: Mis motiveerib Sind sporti tegema?
K.-K. Ilus: Peab tõdema, et see on väga hea küsimus ja on alati pannud mind mõtlema, et miks ma siis ikkagi sporti teen? Ausalt öeldes ma ei oskagi sellele vastata. Ma lihtsalt teen seda, mis mulle meeldib ja mida ma armastan ning ma teen neid asju suure pühendumusega.

M. O.: Mis võitustel oled käinud ja milliseid tulemusi saavutanud?
K.-K. Ilus: Võistlusi on palju olnud. Alati ei lähe võistlustel nii nagu sa tahaksid, aga see annab just rohkem motivatsiooni treenida ja veelgi paremaks saada. Viimane võistlus oli nüüd Põlva MK 8.–9.kl „Osavaim korvpallur 2021“ 1. etapp, kus ma saavutasin 2. koha.

M. O.: Kas Sul on ka unistusi seoses spordiga?
K.-K. Ilus: Unistusi ikka on, aga kas need täituvad, see on juba minu enda teha. Tahaksin saada korvpalluriks ja teen ka kõik selleks, et jõuda nii kaugele.

M. O.: Kui tähtis on Sinu jaoks tunnustus?
K.-K. Ilus: Tähtis ta ikka on, aga mitte kõige tähtsam. Loomulikult on mul hea meel tunnustatud saada. Olen saanud rahalist koolipreemiat oma aktiivsuse eest ühelt vilistlaselt, kes soovis toetada kooli aktiivset õpilast, kelleks tol korral osutusin mina.

M. O.: Mida sa soovitad endast noorematele? Äkki mõni mõttetera, mis Sinul aitab elus edasi minna?
K.-K. Ilus: Ütleksin noorematele, et ärge laste end kunagi takistada ja ärge andke kunagi alla.

Comments are closed.