Algas kandideerimine Eesti ÜRO noordelegaadiks

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) koostöös Välisministeeriumiga kuulutab välja konkursi, et leida Eesti kuues ÜRO noordelegaat aastaks 2023. Kandideerimine on avatud 19. veebruarini.

Kandideerima on oodatud kõik 18-24-aastased noored, kes tunnevad huvi ÜRO ja selle tegemiste vastu. ÜRO noordelegaadi ülesanne on esindada Eesti noori ja noorteühendusi ÜRO Peaassambleel, komisjonides ning sotsiaal- ja majandusnõukogus. Delegaat viib läbi ka ÜRO-teemalisi koolitunde ja tutvustusüritusi üldisele avalikkusele ning loob teiste riikide esindajatega kontakte.

Kandideerimise tingimused:

  • Kandideerimise hetkel peab kandidaat olema vähemalt 18-aastane ning olema 2023. aasta lõpuni vanuses kuni 24 eluaastat.
  • Kandidaadil peab olema Eesti kodakondsus ning tema alaliseks elukohaks peab olema Eesti Vabariik (see tähendab, et kandidaat peab püsivalt elama Eestis kuni 2023. aasta lõpuni).

Tegemist on vabatahtliku positsiooniga, kuid kõik noordelegaadi tööga seotud kulutused kaetakse (nt majutuskulud, lennupiletid jms). Lisaks on võimalik noordelegaadil kasutada ENLi kontorit ning võtta osa nii meeskonnale kui võrgustikule korraldatavatest sündmustest.

Noordelegaadi ülesannetest ülevaate saamiseks ning kandideerimise kohta lähemalt lugemiseks külasta ENL-i kodulehte.

Lisainfo:
Triin Roos
Eesti Noorteühenduste Liit
juhatuse esimees
e-post: triin@enl.ee
5330 6234

Comments are closed.