Filmifestival “Kino maale” tuleb Räpinasse

Alates 5. oktoobrist alustab kuni 25. oktoobrini vältav filmifestival “Kino maale” kinosaalides üle Eesti, nii ka Räpina vallas.

“Kino maale” on Eesti maapiirkondadele suunatud filmifestival, mille programme näitavad mitmekümned kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti ja seda täiesti tasuta! Tänavused programmid on suunatud eelkõige lastele ja noortele ning seetõttu näidatakse Räpinas filme just laste- ja noorteasutustes. Kinosaalideks muutuvad oktoobris Räpina noortekeskus, Meeksi seltsikeskus, Räpina Lasteaed Vikerkaar, Veriora Lasteaed Õnneseen, Leevi rahvamaja ja Veriora noortekeskus.

Festivali filmiprogrammid on põnevad ning erinevad paljus nn laiatarbe kinosaalides näidatavast.

  • Saksa noorte lühifilmiprogramm “Piirideta” on suunatud noortele alates 12. eluaastast ning koosneb seitsmest animeeritud dokumentaalfilmist: “Luup”, “Minu armastatuim lemmikasi – Sara ja Moris”, “Hiiglane”, “Paus”, “Abdullah”, “Maagiline õhupall” ning “Minu armastatuim lemmikasi – Jumana”. Programmi näidatakse Räpina noortekeskuses 6.10. kell 16, Meeksi seltsikeskuses 15.10. kell 15 ja Veriora noortekeskuses 21.10. kell 15.
  • Saksa laste animamudila on suunatud lasteaialastele ning algklassidele ning koosneb kaheksast lühianimatsioonist: “Vabalt peetavate kanade munad”, “Küber”, “Kaitseingel”, “Välimus”, “Sebra”, “Vaibata”, “Tuhvlikangelased”, “Wombo”. Programmi näidatakse Meeksi seltsikeskuses 7.10. kell 9.30 ja Veriora Lasteaias Õnneseen 13.10. kell 10.
  • Saksa noorte animalaegas on suunatud noortele alates 10. eluaastast ning koosneb viiest lühianimatsioonist: “Isalt pojale”, “Tõusev lootus”, “Valge ja mitte valge”, “Tuul” ja “Zing”. Programmi näidatakse Meeksi seltsikeskuses 7.10. kell 15, Räpina noortekeskuses 12.10. kell 16 ja Veriora noortekeskuses 20.10. kell 15.
  • Heino Pars 95. Retrospektiiv on suunatud lasteaialastele ja nooremale kooliastmele ning koosneb neljast nukufilmist: “Operaator Kõps seeneriigis”, “Mardileib”, “Nael” ja “Kunksmoor”. Programmi näidatakse Räpina Lasteaias Vikerkaar 8.10. kell 15, Veriora Lasteaias Õnneseen 14.10. kell 10, Meeksi seltsikeskuses 15.10. kell 9.30.
  • Lotte ja kadunud lohed on suunatud lastele ega vaja ilmselt pikemat selgitust. Filmi “Lotte ja kadunud lohed” näidatakse Leevi rahvamajas 13.10 kell 18, Räpina Lasteaias Vikerkaar 14.10. kell 15 ning Meeksi seltsikeskuses 20.10 kell 15.
  • Värsked animatsioonipärlid aastast 2019 on suunatud noortele alates 16. eluaastast ning koosneb viiest joonis- ja nukufilmist: “Kosmonaut”, “Orpheus”, “Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses”, “Armastusest” ning “Tiivad”. Värskeid animatsioonipärleid näidatakse Räpina noortekeskuses 21.10. kell 16, Meeksi seltsikeskuses 22.10. kell 15 ning Veriora noortekeskuses 23.10. kell 15.

Suur tänu korraldajatele MTÜ Tapa Linna Arengu Selts ning peakorraldajale Indrek Jurtšenkole mahuka ja tänuväärse korraldustöö eest! Suur tänu ka kõigile festivali toetajatele, ilma kelleta see toimuda ei saaks!

Rohkem infot festivali kohta leiab “Kino maale” kodulehelt.

Anu-Cristine Tokko,
Räpina valla haridus- ja noorsootööspetsialist

 

Comments are closed.