Jüripäeva tähistamine Ruusal ja Mehikoormas!

23. aprillil tähistati kõikjal Eestis Jüripäeva. Jüripäev märkis eesti rahvakalendris kevade ja kevadtööde algust. Tänapäeval on jüripäev tuntud ka koristuspäeva ning skautide ja gaidide suurlaagri päevana. Paljudes kohtades on see jüripäeva jooksu aeg, mida algatavad koolid ja seltsid. Nii tähistasid ka Räpina valla noored Ruusal ja Mehikoormas Jüripäeva teemakohase jooksuga.

21. aprillil toimus Ruusal Jüriöö jooks, kus osalesid nii Räpina kui ka Ruusa noored. Vahetult enne jooksu toimus koostöös Ruusa noorkotkaste rühmajuhi Joonas Poomi ja alati rõõmsameelse lapsevanema Hille Kala valvsate silmade all ja juhendamisel plakatite valmistamise töötuba. Töötoa käigus loodi Võhandu maratoni võistlejatele ergutavad ja rõõmustavad plakatid. Peale ideederohket plakatite valmistamise töötuba toimus Ruusal osalejaterohke Jüriööjooks. Väikesed lapsed jooksid mööda tähistatud rada, kellel emme või issi kaasas. Kiirused muudkui kasvasid ergutuskooride saatel. Vanuseklasside esikohad said diplomile lisaks rinda sinilillemärgi ning magus suutäis aitas taastada kadunud jõuvarud.

Valmis tehtud plakatid olid üleval Ruusal Võhandu jõe kaldal ja Räpinas Võru maantee sillal. Plakatid said inspireerivad ja lahedad ning tagasiside nendele oli meeldiv ja tore. Seda seetõttu, et  vahetult enne finišit, kui jõud oli raugemas, andis see jõudu ja energiat lõpuni minna. See motiveeris ja inspireeris finišisse jõudma! Maratonil osalesid mitmed Räpina valla noored.

22. aprilli õhtupoolikul toimus Mehikoormas jüriööjooks/kõnd. Rada läbiti hämaras ning kohustuslikuks varustuseks rajale pääsemiseks oli taskulamp või pealamp. Liisi Pikki oli vastava raja ettevalmistanud ja ka tähistanud ning noored said rajal abiks olla – aidati ja suunati osalejaid jääma õigele rajale. Pärast raja läbimist said kõik osalejad sooja teed ja küpsist, samuti said lapsed lõkkel vahukomme endale küpsetada. Toimus ka loosiauhindade jagamine, kus Räpina noored said olla fortuuna rollis. Kõik osalejad said endale auhinna/meene.

Kokkuvõtteks võib öelda, et üritused läksid kenasti ning inimestele korda. Samuti  said noored tutvust teha mobiilse noorsootöötajaga ja kaasa lüüa millegi toreda ja inspireeriva tegemisel ja korraldamisel. Olgem üksteise vastu lahked, hoolivad ja sõbralikud! Suured tänud ürituste toetajatele Räpina Vallavalitsusele, Mehikoorma Põhikoolile, Mehikoorma Seltsikeskusele, Marge Trumsile, Naiskodukaitsele, Ruusa noorkotkaste rühmajuhi Joonas Poomile ja Hille Kalale.

Mehikoorma jüriöö jooks/kõnd

Fotode autor: Liisi Pikki

Fotode autor: Sille Rebane

 

 

Comments are closed.