Kirjutamisvõistlus: VAT, KUS ERROR!”

Võimalus osaleda kirjutamisvõistlusel “VAT, KUS ERROR!”. Tööde saatmise tähtaeg on 1. märts!

 Õpilastele, vanuses 14-19, on välja kuulutatud jutuvõistlus, millega otsitakse inspiratsiooni noortelavastuseks 2021. aasta sügisel. Koostöös Goethe Instituudiga arendatakse projekti „Tähenduserrorid”, mille eesmärk on noorte abiga luuga värske ja kõnekas lavalugu, mis keskendub sõnadele, mõistetele, tähendustele ja sellele, kui lihtne neid on valesti kasutada.

Piisab eksida vaid ühe tähega, usaldada pimesi tõlkeprogramme või liialdata võõrsõnadega ning tulemuseks võib olla paras arusaamatus. Vahel on see eksitus koomiline, vahel piinlik, vahel aga võib sellest tekkida asjatu konflikt. Kutsumegi noori üles panema kirja selliseid üllatuslikke, piinlikke, naljakaid, kõnekaid juhtumisi, mis on nendega juhtunud või mida nad on pealt näinud. Loomulikult võib olukorra ka välja mõelda.

Jutu palume kirja panna vabas vormis (mitte pikemalt kui 1 lk) ja saata aadressil mihkel@vatteater.ee, pealkirjaga „VAT, KUS ERROR!”. Tekstile võib lisada ka illustreerimiseks näiteks foto või kuvatõmmise vestlusest (eriti olukordades, kui mängus on autocorrect).

Jutte ootame 1. märtsini 2020. Haaravamate lugude autoreid premeerime tasuta teatripiletitega. Lisaks kutsume 6 kõige silmapaistvama töö saatjad lavastuse proove külastama ning lavaloo arengus kaasa rääkima.

Lähemalt: http://www.vatteater.ee/et/opetajale/35/uus-jutuvoistlus-vat-kus-error.htmlComments are closed.