Räpina Rahvalehe ja Räpina Noorteveebi on jõudnud värske intervjuu Räpina noore Karina Kolosovaga. Vestlesime ja saime Karinaga rohkem tuttavaks ning uurisime, mis paneb noorel neiul silmad särama ja kuidas ta oma vaba aega veedab. Karina on uus Räpina Ühisgümnaasiumi õpilasesinduse president, kes on heasüdamlik, armas ja aktiivne neiu, kelle silmad alati säravad ja naeratus on näol. Intervjuud viis läbi Räpina valla noorsootöötaja Kristel Zovo.
Kristel Zovo: Mul on väga hea meel sind tervitada sel intervjuul! Palun sul tutvustada ennast, kes sa oled, mis on su nimi on, kui vana sa oled?
Karina Kolosova: Olen Karina Kolosova, seitsmeteistaastane neiu. Käin Räpina Ühisgümnaasiumi üheteistkümnendas klassis ja olen õpilasesinduse president. Õpilasesinduse president olen olnud kevadest.
KZ: Oled üheaegselt 11. klassi õpilane ja õpilasesinduse president – kumb roll rohkem hirmutab?
KK: Õpilasesinduse presidendi roll hirmutab rohkem, kuna palju tegemisi on tulemas. Tegelen veel peale õpilasesinduses presidendiks olemisega ka kergejõustiku, rahvatantsu ja purjetamisega ning peale selle käin veel autokoolis ja alustan peatselt uurimistöö kirjutamist. Rahvatantsuga olen tegelenud 5 aastat ja kergejõustikuga 8 aastat ja purjetamisega alustasin sel kevadel.
KZ: Just tahtsin küsida, kuidas sul vaba ajaga on, tundub, et vist eriti ei ole?
KK: Ei, ei ole. (naerab)
KZ: Mis on Sinu tulevased eesmärgid, mida sa soovid õpilasesinduse presidendina saavutada või hoopiski soovid koolielus miskit muuta?
KK: Peamiselt soovin teada, mis tunne on olla juht, kõige tähtsam isik õpilasesinduses. See roll annab kindlasti hästi hea kogemuse tulevikuks. Saavutuste peale ei mõtle, rohkem loodan saada kogemusi ja teised asjad vaatan jooksvalt. Kuna suvevaheaeg ka just lõppes, siis hakkame vaikselt mõtlema, milliseid üritusi me kooliaasta jooksul jõuame korraldada.
KZ: Milline on ettevõtlik noor, Sinu arvates?
KK: Ma leian, et ettevõtlik noor on see, kes on aktiivne, osaleb üritustel ja on üleüldiselt osavõtlik. Ja muidugi huvitub ka sellest kõigest.
KZ: Kuidas sai alguse õpilasesindusse kandideerimine?
KK: 8. klassis läks minu sõbranna õpilasesindusse ja ta pidevalt rääkis, et läheb koosolekule, loeb dokumente ja eeskirju ja muud säärast. Mõtlesin „Misasja?!“, mis see õpilasesindus on. Otsisin infot õpilasesinduse kohta ja proovisin ka kandideerida sinna ning saingi sisse. Pärast sisse saamist sain aru, mis on õpilasesindus. Aga seoses presidendiks saamisega, ma olin õpilasesinduses paar aastat enne, kui tuli teemaks õpilasesinduse presidendi valmine. 12. klass hakkas lõpetama, ning siis oli presidendiks 12. klassi õpilane Raian Pung. Õpilasesinduses üldiselt kandidaate ei olnud, aga mõtlesin ise proovida. Nüüdseks olen olnud õpilasesinduses kolm aastat.
KZ: Milline on olnud seni kõige ägedam kogemus õpilasesindusega?
KK: Näiteks käis Inga Lunge meil külas, mõnus getaway koos õpilasesindusega. Teemaks oli siis tol korral koostöö, kuidas peaks terve õpilasesindus tegutsema, koos töötama ja usaldama. Peale seda koolitust tundsin, kuidas meie grupp oli palju lähedasem, sest saime rohkem tuttavamaks, kindlasti aitas ka see kaasa, et me olime väljaspool kooli keskkonda.
KZ: Kuidas praegu on õpilasesinduses kord uute liikmetega – võtate igal aastal uusi liikmeid vastu?
KK: Hetkeseisuga on õpilasesinduses 11 liiget, kuid igal aastal ootame sügisel uusi liikmeid. Kokku on meil 25 kohta, igal aastal, kui 12. klass lõpetavad, jäävad kohad vabaks ja seepärast me üritame ja tahame, et oleksid kõikidel võimalus õpilasesindusse kandideerida. Kuigi kandideerijaid on vähem, loodame, et huvilisi jätkub ka uuel aastal ja kandideerida saab alates kaheksandast klassist kuni 12. klassini.
KZ: Kui sa peaksid selgitama oma koolikaaslastele või teistele huvilistele miks on hea olla õpilasesinduses? Miks kandideerida õpilasesindusse?
KK: See on meeskondlik mõtlemine, sa saad oma arvamust avaldada, mida võiks koolis paremaks teha. Sul on olemas hääl, sa oled üks tähtis liige, su hääl loeb! Lisaks meeskondlikule tööle on ka ürituste korraldamise rõõmud ja kogemused, väljasõidud. Näiteks käisin Õpilasliidu üldkoosolekul, kus ka räägitakse nendest õpilasliidu tegevustest, kõik need protokollid, mis seal on tehtud aasta jooksul ja uued valimised ka.
KZ: Kuidas õpilasesinduse igapäevane elu välja näeb? Kas sa saate iga päev kokku või te kord nädalas? Kes Sinu meeskonna moodustavad?
KK: Koroona mõjutas väga palju meie kokkusaamisi, aga muidu saime kokku iganädalaselt esmaspäeviti mingi vahetunni aja, näiteks pika vahetunni ajal, rääkisime kõige tähtsamad teemad ära ja siis olin nädal aega siis rahulik ja kui midagi vahele tuli, siis sai õpilasesindusse gruppi kirjutada miskit olulist ja tähtsat. Minu meeskonna moodustavad 11 õpilasesinduse liiget, kellest kolm moodustavad siis konkreetsete ametinimetustega liikmed – president, asepresident ja protokollija.
KZ: Mida sa loodad või tahaksid sellest õpilasesinduse ajastu kaasa võtta või miskit luua?
KK: Ma loodan, et läbi õpilasesinduse saan rohkem enesekindlust. Presidendiks olemine on oma kooli õpilastele juba eeskujuks olemine. Olla parem, olla tugevam ja olla edukam. Samas, loodan, et me saame õpilasesindusega palju ära teha ja korraldada. Mõtteid meil on ja nüüd vaja hakata lihtsalt tegutsema, et muuta lahedamaks meie koolielu.
KZ: On sul ka mõtteid, mida Sa peale kooli kavatsed teha?
KK: Ma arvan, et ma tahaks kindlasti kunagi tulevikus enda ettevõtlust alustada, et olla ise oma boss. Ma pole veel päris kindel, mida ma tahan teha, et aega veel on. Olen mõelnud meditsiini või liikumisega seotud ehk siis kehakultuuri, majandust või siis midagi sellist. Samas jälgin sellist inimest sotsiaalmeedias nagu on Alex Sedlak, kes on mind väga palju inspireerinud ja motiveerinud, ehk kunagi saan ka olla kellegi mentor või teejuhiks.
KZ: Milline on olnud Sinu jaoks kõige suurem tunnustus?
KK: Ma õpin koolis väga hästi, mul on alati viied. Kiituskirjaga iga klassi lõpetamine on olnud mulle suur tunnustus, olla eeskujulik õpilane ja olla eeskujulik nooremate õpilaste jaoks. Spordis on mul läinud hästi, olen küllaltki edev ja tahan alati parimat. (naerab)
KZ: Seega, uus kooliaasta on alanud, saad olla ÕE president ja eeskujuks koolikaaslastele. Mida ütleksid oma kaasõpilastele, sõpradele ja teistele noortele?
KK: Noored! Julgege proovida uusi asju ja ärge kartke läbikukkumist, see just õpetab ja viib elus edasi. See on meile kõigile õppetunniks ja arendab meid!
Aitäh, Karina! Olla eeskujulik õpilane, eeskujuks noorematele ja unistada suurelt on kõrgeks seatud eesmärgid, millele me hoiame pöialt ja elame sulle kaasa Sinu eesmärkide püstitamises ja nende saavutamises.