Piiriveere piirkonna noored koostavad noorte kaasamise tegevuskava

Oktoobrikuu koolivaheajal kohtusid Piiriveere piirkonna noored otsustajad Päikeseranna puhkemajas MTÜ Piiriveere Liider projekti „Noored otsustajad“ raames. Projekti toimumise vältel annavad noored oma väärtusliku panuse noorte kaasamise tegevuskava koostamisse.

24. ja 25. oktoobril toimunud kohtumisele olid kogunenud ühiskondlikult aktiivsed noored Piiriveere Liideri piirkonnast. Koostööd ja ühist arutelu arendasid kohale tulnud noored Räpinast, Värksast, Mikitamäelt, Meremäelt, Missost ja Oravalt. Kokkusaamine andis hea võimaluse kohtuda teiste noortega, kuulda nende huvitavatest tegemistest ja mõtetest ning teha meeskonnatööd. Salapärast põnevust pakkusid Kõvera küla öised metsad, kus elevil seltskond hilisõhtusel matk-orienteerumisel oma meeskonnatöö oskusi arendas.

Kohtumise teisel päeval mindi sisukalt edasi tuleviku tegevuste planeerimisega. Noored said ka suuremale ajakirjandusele oma mõtteid ja muljeid vahendada, kui kohtumist külastas Lõuna-Eesti Postimehe reporter Arved Breidaks. Noorte kaasamise tegevuskava koostamise projekti juhib ja veab MTÜ Piiriveere Liider tegevjuhti Endla Mitt. Ühiseid arusaamasid ja koostööoskusi aitas kahel päeval kujundada koolitaja Ene Tigas. Järgmine kohtumine leiab aset uue aasta alguses, kui tegevuskava koostamiseks astutakse juba edasisi samme.

Suur tänu kõikidele aktiivsetele noortele paremasse tulevikku panustamise eest!

MTÜ Piiriveere Liider projekti „Noored otsustajad“ toetab SA Archimedese noorteagentuur Erasmus+ programm ja projekti „Noorte oma strateegia – osalemise võti“ toetab Eesti Noorteühenduste Liidu Noorte osaluse fond.

Anu-Cristine Tokko,
Räpina valla haridus- ja noorsootööspetsialist
anu@rapina.ee

Comments are closed.