Raian Pung: Kodune õpe tuleb meile tulevikus kasuks!

Karantiin kui õpetaja

Viimasest koolipäevast on nüüdseks möödunud rohkem kui kuu aega. See aeg on olnud üsnagi huvitav ja alguses ka üllatavalt pingeline.

Päev mil koolid suleti, oli meie jaoks kui taevakingitus, sest sellist asja ei juhtu just tihti, et kool kinni pannakse. Tavaliselt, oli tuletõrjeõppus see, mis lasi koolist varem tulema, aga see, mis nüüd toimuma hakkas, polnud mitte tuletõrjeõppus, vaid päris elu.

Alguses mõtlesime küll, et karantiin tähendab puhkust jne, et õppimist ju niikuinii ei toimu, kuna õppimist anda ei tohi, kuid haridusministeeriumil olid teised plaanid.  Nii me siis alustasime. Iga päev anti õppimist ja meie siis õppisime. Nädala lõpuks oli pea õppimisest paks ja tuju oli koos vabadusega minema jalutanud. Julgen väita, koduõppe esimene nädal oligi meie jaoks kõige raskem nädal.

Teisel nädalal oli juba asi lihtsam, sest õppimine tehti lihtsamaks, õppemahtu vähendati ja ka tuju oli natuke parem. Minu arvates oligi esimene nädal nn karastamiseks, teine oli juba tibake lihtsam ja arusaadavam. Edasi läks ainult lihtsamaks ja kiiremaks. Hakkasid toimuma konsultatsioonid ja saime õpetajatega rohkem ühendust. Algus oli raske ja harjumatu, kuid saime hakkama ja nüüd on õppimine nii õpetaja kui ka õpilase jaoks küllaltki mugavaks tehtud.

Arvan, et kogu see kodune õpe tuleb kõik meile tulevikus kasuks, sest ise õppides ja seoseid luues saame me edasises elus palju paremini hakkama. Julgeme küsida ja julgeme ka vastata.

Aga alati saab ka midagi paremaks muuta – nii ka praegu. Minu arvates võiks koolitöid rohkem siduda välise keskkonnaga, kuna praegu viibime me ilmselgelt liiga palju toas. Ülesanded võiksid olla rohkem loovad, sest siin toas olles võib tõesti hallitama minna. Õnneks on meil, 11. klassil, veel kehaline kasvatus, mis natukene arvestab õues liikumise sooviga, sest igapäevaselt peab vähemalt 45 min õues viibima ja midagi aktiivset tegema: jooksma, kõndima vms.

Aga siiski ei tohi me karantiini ajal rõõmsat meelt kaotada. Liikuge rohkem väljas, kuna värske õhk loob alati hea tuju; olge perega koos, sest praegu ongi see aeg mil saate nendega 24/7 koos olla. RÜG õpilasesindus proovib ka omalt poolt midagi välja mõelda, et meie rõõmus meel ei hääbuks. Meie tegevusi saate jälgida RÜG kodulehelt.

Seniks aga olge terved ja peske käsi!

Raian Pung
Räpina Ühisgümnaasiumi Õpilasesinduse president

 

 

Comments are closed.