Registreeru noorteinfo töötubadesse!

Noorsootöö nädalal toimuvad veebitöötoad, kus saavad osaleda noored üle Eesti, sest asukoht ei loe! Veebitöötoad keskenduvad noorte jaoks olulistele teemadele ja annavad keskkonna, et üheskoos arutleda ja infomüras orienteerumist õppida.

Noorteinfo töötoad toimuvad veebis.

Leia endale sobiv teema ja registreeru vastaval lingil:

Töötoad eesti keeles:

Õige ja vale info eristamine 26.11 kell 17.00

Õige ja valeinfo eristamise töötoa viib läbi Noorte Keskkonnanõukogu töös osalev Carolyn Mets. Töötoas uurime läbi keskkonna vaatevinkli: mis on peamised põhjused, miks väärinfo ringleb; kuidas ise paremini õiget infot valest eristada ning jagame üksteisega info mõtestamisega seotud kogemusi, millega igapäevaselt kokku võib puutuda.

Registreeru töötuppa siin

Veebitöötuba “Seksuaaltervis” 23.11 kell 16.00

Töötuba on seksuaaltervise teemal, kus arutleme selle üle, millised otsused meid teemaga seoses kuidagi mõjutada võivad. Saame teada, mis on seksuaalsus, milline on turvaline seksuaalkäitumine ja  mõtleme üheskoos, mida on tarvis oma tervisele mõeldes teada. Töötuba viib läbi Monika Kuuba, kes töötab igapäevaselt noortekeskuses ja kes koos noortega ka teema olulisuse tõstatas.

Registreeru töötuppa siin

Veebitöötuba “Inspireeritult eesmärkide suunas”  22.11 kell 17.00

“Inspireeritult eesmärkide suunas” on noorteinfo töötuba, kus saab teada, miks on oluline enda jaoks eesmärke sõnastada ja kuidas seda teha. Samuti saab plaaneerida, kuidas nendeni ka päriselt jõuda. Ükski eesmärk ei ole liiga väike või liiga suur, kui see on planeeritud ning oma olemuselt SMART! Töötoa viib läbi Helena Randlaht.

Registreeru töötuppa siin

Veebitöötuba “Turvaliselt ja targalt nutiseadmes” 24.11 kell 17.00

Merlis on üle 10 aastat töötanud Vastseliina Noortekeskuses juhatajana. Tema huvivaldkonnad on noorteinfo, nutikas noorsootöö ja noorte omaalgatus. Merlis on osalenud mitmetes nutika noorsootöö projektides ja koolitusprogrammides. Näiteks on tema algatusel Vastseliina Noortekeskuses loodud tema algatusel noortekeskuse infoekraan, kevadel alustas ta “Noorsootöö lood” taskuhäälinguga ning ta on loonud noortekeskuse taha isegi nutikasvuhoone. Seetõttu on temaga põnev arutleda: Mis on digipädevused ja digioskused? Mis on digiturvalisus? Kust leida turvalise interneti käitumise kohta infot? Kuidas internetis turvaliselt käituda?

Registreeru töötuppa siin

Uuri ka venekeelsete töötubade kohta noorteinfo portaalist Teeviit!

Comments are closed.