Meeleolukas juunikuu Räpina Noortekeskuses

Juunikuu on olnud põnev, tegus ja emotsiooniderohke. Alates noortekeskuse avamisest on käed-jalad tööd täis ja päevad on täitunud noorte naerukilgetega. Suur rõõm on näha, et paljud noored on leidnud tee noortekeskusesse, kuid mitte ainult nemad. Noortekeskust uudistasid lapsevanemad koos pisemate võsukestega, külastasid ka vanemad noored ja isegi mõned pensionärid, kes vihma eest peitu pugedes noortekeskuse avastasid. Nii oli terve juunikuu jooksul külastusi pea 300, mis on alguse kohta igati suurepärane tulemus!

Aga mis toimus juunikuus?

Juunikuus toimunud tegevused olid mitmekülgsed ja noorte osalus oli üllatuslikult suur. Kuu alguses leidis aset aardejaht, millest võttis osa 20 noort. Aardejahi käigus oli vaja läbi mõistatuste leida üles eriline koht Räpinas ja edasised tegevused jäädvustada nutitelefoniga.

Kuna ilmad on olnud head, oleme viibinud palju õues. Mängisime trifaad ja pallimänge: võrkpall, rahvastepall ja jahimees. Tänu ilmataadile sai noortega nautida mõnusat ja sooja ilma. Lisaks kasutasid noored võimalust käia Kagu Vibuklubi korraldatud vibutrennis, kus algselt olid noored häbelikud ja tagasihoidlikud, kuid mõne laskmiskatsega saadi käsi valgeks ning trenn sai justkui silmapilguga läbi.

Noortekeskuses toimusid, lisaks õuemängudele, meisterdamised, lauamängude mängimised ja tutvumisõhtu. Meisterdati paberlennukeid ja kaunistati klaaspurke ning savipotte, mille igaüks sai pärast koju viia. Paberlennukite valmimisel toimus võistlus, kus selgitati välja kõige kaugemale lendav paberlennuk. Lennuki lennutamine oli paras väljakutse ja üldsegi mitte lihtne, kuna tegemist oli ebatavaliselt suurte paberlennukitega. Võitjad olid kõik noored, kes osa võtsid ja auhinnaks saadi suu magusaks Kalevi kommidega. Klaaspurkide ja savipottide kaunistamisel said noored värvida guaššidega, kasutada värvipabereid ja liimida-lõigata meelepäraseid kujundeid. Tutvumisõhtu toimus kolmes vanuserühmas: 7–12-, 13–17- ja 18–26-aastased. Tutvumisõhtul olid noored oma osaluselt tagasihoidlikud – osales ainult 12 noort. Sellegi poolest oli põnev ja vahva saada paremini tuttavaks ning kujundada selgem pilt sellest, mida meie noor tegelikult tahab.

Tahan tõsta Räpina inimestes teadlikkust noortekeskuse tööst ja selle toimimisest. Noortekeskus on loodud noorte vajadustest ja huvidest lähtuvalt ning tegutseb noorte huvisid ja vajadusi silmas pidades. Noortekeskuses on noorsootöötajal suur roll noorte vaba aja sisustamisel ja noortele suunatud tegevuste korraldamisel, erinevate väljundite võimaldamisel ning noortega kontakti loomisel. Noorsootöötaja saab teha väga palju selleks, et noor tunneks end olulise ja väärtustatuna. Sama on lugu ka noortekeskusega. See on koht, kus noored saavad lihtsalt olla ja tunda end vabalt ning turvaliselt.

Kõik planeeritavad ja juba teostatud tegevused on jagatud Räpina Noortekeskuse Facebooki seinal ning teated on üleval ka noortekeskuse ukse peal, kus on iga nädal väljas uus kava ja tegevused, mida ette võetakse. Igal nädalal midagi uut toimumas! Kui kuu alguses oli noortekeskuses veel ainult üks suur laud ja toolid, klassiruumilauad, tugitoolid ja põrandalambid, siis nüüdseks oleme saanud soetada kott-toolid, vaibad, lauamängud ja peatselt jõuavad ka tehnika ning piljardilaud. Kuigi algselt ei olnud mööblit palju, suutsid noored rõõmu tunda uutest ruumidest ja mängisid peitust, olenemata hõredast mööblist. Ruumidest kostus naeru ja elevust, mis täitis hinge soojuse ja rõõmuga.

Soovin tänada Räpina valla noori, Räpina Vallavalitsust, Räpina Muusikakooli, Veriora Noortekeskust, Mehikoorma Põhikooli, Kagu-Eesti Vibuklubi eestvedajat Aivar Londonit, Põlva Lions klubi juhatuse liiget Meelis Tarrost ja kõiki teisi, kes on toetanud abi, nõu ja jõuga noortekeskuse valmimist ja toimimist. Olen südamest tänulik ja loodan, et sügiseks oleme välja arenenud nii kaugele, et noored lähedalt ja kaugelt leiavad tee noortekeskusesse. Ära karda läbi tulla ja vestelda, ootan Sind ikka noortekeskuses!

Kristel Zovo,

Räpina Noortekeskus

 

 

 

Comments are closed.