Säde Reet Posti: kas meie edasine koolielu muutub?

Viimati käisime koolis rohkem kui kuu aega tagasi ning nüüdseks on ilmselt enamus õpilasi koduse õppega harjunud.

Esimesel nädalal olid ilmselt paljud õpilased elevil, sest paljude soov, et koolis ei peaks käima, sai tõeks. Kuigi pärast neid teistest eraldatud olnud nädalaid, oodatakse siiski kooli tagasi naasmist.

See on ilmselt kõigil erinev, kas meeldib koduõpe või mitte. Mõnest teemast on veidi raskem aru saada, kui õpetajaga arutleda ei saa, mõnda asja on põnev üksi teha. Eks see on ka tore, et kaugõppe tõttu antakse vahelduseks veidi teistsugusemaid ülesandeid kui tavaliselt.

Mulle endale koduõpe meeldib, muidugi igatsen ka kooli, kuid vahelduseks on see üsna põnev. Hommikuti ei pea nii vara ärkama ja saab korraliku hommikusöögi süüa. Õppetööd tehes saan valida sellise tempo, mis mulle meeldib. Mõnel päeval läheb õppimisega küll kauem aega, aga mõnel päeval saab paari tunniga õpitud ja ma olen kohustustest vaba ning võin oma ülejäänud päeva meelepäraselt sisustada.

Oleme distantsõppel olnud juba peaaegu kaks kuud ning selle ajaga on ilmselt paljudel oma rutiin tekkinud ja õppesüsteemid paika loksunud.

Huvitav, kas sellest olukorrast ka meie edasine koolielu muutub?

Säde Reet Posti
Mehikoorma Põhikooli õpilasesinduse esimees

Comments are closed.