Suvetegevused noortele

Maailmas praegu valitsev olukord on seadnud väljakutseid kõikide inimeste ette. Eestis kaks kuud kestnud eriolukord ning sellele järgnev pikk eriolukorrast väljumise protsess nõuavad, et vaataksime üle oma igapäevased tegevused ning kohandaksime need olukorraga. Eriolukorrast on kahtlemata palju õppida ning töösse rakendada ka tulevikuks.

Nõnda asusid Räpina valla noorsootöötajad koos noortega planeerima suviseid avatud noorsootöö tegevusi, mis võimaldaksid valla noorte valdkonnal eri- ja hädaolukorrast ning sellega kaasuvast tiivustatuna pakkuda noortele suvekuudel nii mõndagi põnevat ja harivat, järgides samal ajal olukorrast tulenevaid reegleid. Suviste tegevuste läbiviimiseks on Eesti Noorsootöö Keskusel avatud taotlusvoor, kuhu Räpina valla noortekeskused samuti taotluse esitasid. Toetusotsus on muidugi alles selgumas. See aga ei sega planeerimistegevuste jätkamist.

Muu hulgas hakkavad suvel toimuma noortele suunatud õppe- ja kogemuspäevad looduses; noorsootöötajad muutuvad mobiilsemaks, võttes kasutusele mobiilse kabineti; plaanis on korraldada välikino-seansse ning muudki toredat. Üheskoos noortega teeme selgeks, mis olukorda on maailm sattunud ning mõlgutame võimalike tulevikuversioonide üle. Püüame aru saada, mida kasulikku on meil sellel kevadel saadud kogemusest edaspidiseks kaasa võtta. Jälgi reklaami!

Hea noor, kui Sul on mõtteid ja soove, mida tahaksid suve jooksul teostada, siis kirjuta noorteveebi arvamusrubriiki või võta ühendust Räpina valla noorsootöötajaga Facebookis või e-posti teel:
Räpina Noortekeskus: noorsootöötaja Kristel Zovo (kristel.zovo@rapina.ee)
Veriora Noortekeskus: noorsootöötaja Mirjam Ojasaar (mirjam.ojasaar@rapina.ee)

 

Anu-Cristine Tokko,
Räpina valla haridus- ja noorsootööspetsialist
anu@rapina.ee

Comments are closed.